Služby LCD

ELSIN poskytuje rozsáhlé služby v oboru LCD oprav jak servisním organizacím tak výrobcům LCD panelů, výrobcům i distributorům finálních LCD produktů – monitorů, notebooků, TV.

Servis LCD obrazovek – záruční a pozáruční opravy LCD obrazovek (panelů) včetně oprav poškrábaného povrchu, vadných linek/bloků i řídící elektroniky.

Logistika a řízení dodavatelských řetězců – ideální poloha Elsin v centru Evropy umožňuje efektivní přepravu zboží po celé Evropě. Elsin zajišťuje i námořní a leteckou přepravu zboží do celého světa. Řízení dodavatelských řetězců zahrnuje obsluhu servisních center (SVC) v Evropě zahrnující svoz poškozených výrobků, elektronickou identifikaci každého výrobku (založení „travel card“, aktualizaci a archivaci, elektronické sledování stavu opravy a pohybu všech produktů a jejich historie – history tracking) až po doručení opravených výrobků k požadovanému zákazníkovi. Samozřejmostí je detailní reporting o odeslaném a přijatém zboží, statistika a rozbory pro zákazníky.

Skladování – skladování LCD panelů a zboží v moderním, bezpečném, počítačově řízeném skladu s kapacitou převyšující 1000 paletových míst.

Zákaznické služby – reportování zákazníkům o stavu a pohybu zboží, statistické rozbory, RMA (Return Material Authorisation) services, Buffer services, Supply Chain Management, atd.

Buffer služby – rychlé a flexibilní uspokojování požadavků zákazníků v regionu Evropy na LCD panely/zboží ze zásobníků (buffer). Zásobníky LCD panelů/zboží jsou umístěny v Elsin a jejich výše je optimalizována podle požadavků trhu. Doplňování zásobníků je prováděno zákazníkem příp. i firmou Elsin opravenými LCD panely/zbožím.

RMA servis (Return Material Authorisation) – je činnost, při které jsou panely roztříděny na základě podrobných pravidel a smluv jednotlivých výrobců a je sestaven RMA report. Po jeho odsouhlasení je panel odeslán výrobci k náhradě, nebo opraven firmou Elsin.

RMA verification – zjišťování oprávněnosti reklamace i přímo u zákazníka (po celé Evropě).

Servisní služby pro výrobce LCD a servisní střediska – poskytování servisních služeb v oboru LCD po celé Evropě (např. pro výrobce LCD obrazovek z Asie provádíme testování a opravy LCD obrazovek přímo u jejich evropských zákazníků – výrobců monitorů/TV).

Další služby

Využití čistého prostoru pro montáž nebo servis zařízení vyžadujících čistotu až ISO5 (class 100), např. celoplošné lepení průhledných vrstev, EMI stínících vrstev nebo touch vrstev na zařízení, opravy optických a elektrooptických zařízení, atd.

Speciální skladování při teplotách +5 až +60˚C – vysoušení, temperování, teplotní cyklování elektronických výrobků, spotřebního a průmyslového zboží v tepelně izolované hale s kapacitou až stovek palet.

Zákaznická LCD řešení – navrhneme a dodáme produkt dle vašich požadavků. Open frame monitory, dotykové vrstvy, LCD s krytím IP65 nebo vyšším, s vysokým kontrastem (sunlight readable), nestandardních rozměrů atd.